Ajo Vistantien suunnalta R-kioskin pihalle tukkii liikennevaloristeyksen, on se niin nähty. Miksi pitää päästä autolla ovelle asti? Kävele hyvä ihminen, Paimiossa kyllä löytyy parkkitilaa mm. Sahanranta, kirkkopuisto.
Ajattele turvallisesti
Onpa epäsiisti kerrostalon takapiha eräässä Piikkiön keskustan kerrostalossa. On multapusseja, puinen laatikko, lyhtyjä, jotain valkoisia suojia ja kaikki kruunaa pari levitettyä värillistä pussilakanaa.
Kaunista, vai mitä?
Voisko Kuntsari tai joku muu tehdä jutun kierrätyksistä laajemmin? Esim. Sauvon jutut? Lehti voisi ottaa selvää, mihin survotaan kaikki ylimääräiset kodin tekstiilit? Tekstiilikeräys, jossa joku käy läpi mahdollisesti talteen otettavat vaatteet ym.
Hippu
Kiitos jälleen kaupungille ja vapaaehtoisille siitä, että vaikka kelit vaihtelevat koko ajan, niin aina mahdollisuuksien mukaan ja nopeasti niitä kenttiä ja latuja laitetaan kuntoon.
Upeaa työtä