Vero 2017

Verovelvollisen nimiTulot yhteensäValtionverotus, verotettava ansiotuloValtionverotus, verotettava pääomatulo
Scharlin Niko Mauri Oskar9865881,5592856,659773024,9
Aarnio-Wihuri Antti Ilmari5970992,07891556,355079435,72
Vaiste Heikki Tapani5439546,9405439546,94
Gustafsson Sauli Kalervo4984975,5443552,54941423,04
Nurminen Hanna Kirsti4710574,8860683,964649890,92
Jalonen Toni Sakari3992378,5363130,983929247,55
Lindroth Tommi Johannes3499670,5547572,333452098,22
Routila Panu Henrik3318401,643310813,197588,45
Ruola Kati Maria3051399,3438260,313013139,03
Suominen Jari Juhani3046050,3224563,113021487,21
Severina Maria2875256,322633854,52241401,8
von Rettig Tom Fredric2871672,57750932796579,57
Lindroth Teemu Johannes2823862,8950522,342773340,55
Hietalahti Jussi Kullervo2639565,8302639565,83
Rantalainen Sami Jussi2524916,29158510,392366405,9
Koivisto Rose-Marie2364421,32811425,831552995,49
Paju Markku Juhani2338926,46217910,952121015,51
Katrukha Alexey2334335,582172157,13162178,45
Koivisto Asser Joel2250117,95798500,731451617,22
Virta Tapio Antero2219379,43132053,132087326,3
Reilander Martti Sakari2160619,25105473,52055145,75
Malmgren Tapio Bernhard2157576,81320982025478,8
Birkstedt Teemu Kalevi2156588,85109942,912046645,94
Pappila Jouni Petteri2027891,73110718,761917172,97
Penkkala Pasi Antti2022344,5892185,711930158,87
Scharlin Merja Margareta1997934,4867188,971930745,51
Pappila Henri Juhani1974648,355987,611918660,69
Keskitalo Liisa Kaarina1890192,0650859,841839332,22
Savola Jari Juhani1845857,21113227,87732629,33
Arvonen Nina Tellervo1801266,1476601,111724665,03
Viljanen Vesa Petteri1758234,12113095,221645138,9
Killström Samuli Viljami1745867,8743726,071702141,8
Häkkinen Keijo Paavo1662373,35238250,171424123,18
Mäenpää Niko Markus Juhani1660891,19125212,881535678,31
Eskola Mika Juhani1614499,4960332,011554167,48
Gullichsen Johan Erik1607947,47149923,761458023,71
von Rettig Martina Catharina1556487,46101151546372,46
Salokoski Timo Markku Tapio1448089,93237544,651210545,28
Koskela Janne Jukka Johannes1426839,9677562,581349277,38
Alpisalo Mia Elisa1417009,8317155,111399854,72
Nieminen Jorma Juhani1375431,766397,951309033,75
Rantanen Jussi Pekka1369536,5469605,061299931,48
Kotro Jaana Marita1358904,2755317,951303586,32
Mäenpää Matias Juho Aleksi1352043,66110909,031241134,63
Virtanen Esa Johannes1281319,4191278,261190041,15
Haverinen Timo Johannes1278245,0887938,181190306,9
Kyrölä Kari-Pekka1274567,5179756,491094811,01
Aaltonen Hannu Tapani1263546,1401263546,14
Mattila Mikko Petteri1252146,75150109,821102036,93
Vaiste Matti Sakari1239953,91365692,53874261,38
Kyrölä Veli-Matti1234432,92162864,571071568,35
Kinnunen Nina Eva Maria1225216,4212131,091213085,33
Vaiste Mikko Henrik1223690,73365692,53857998,2
Kinnunen Arvo Niko Juhani1213636,0972501206386,09
Lahtonen Jyrki Rainer1193892,862192,581191700,28
Saksi Siina Johanna1177899,68168349,221009550,46
Kuismanen Pertti Antero1177597,1213156,921164440,2
Koskela Elina Maria1174732,9668028,651106704,31
Salo Juha Heikki1174229,3341676,61132552,73
Aaltonen Pentti Ilmari1166709,1252938,611113770,51
Närvä Toni Mikael1154883,0566211,491088671,56
Söderberg Max Peter1145562,0412955,021132607,02
Vauramo Pekka Juhani1142676,571115461,4527215,12
Eskola Johanna Kristiina1141274,7541662,911099611,84
Heikonen Pekka Sakari1110866,41242485,38868381,03
Mäkelä Kerttu Maria kuolinpesä1107824,7401107824,74
Markkula Matti Sakari1088635,4139969,88948665,52
Leppänen Jani Ensio1087527,38177480,82910046,56
Johansson Peter Kristian1086563,37864856,37221707
Nieminen Toivo Kalevi1079235,7360599,271018636,46
Juslin Markku Juhani kuolinpesä1079070,8966829,931012240,96
Vuori Juha-Pekka Antero1071355,7495365,89975989,85
Mäki Pekka Antero1071226,1626458,091044768,07
Lahtonen Stiina Marianne1059338,31109,161059229,15
Huovinen Rami Einar1053110,75932639,41120471,34
Miettinen Timo Juhani1043883,2149538,94894344,26
Rådman Ulf Patrik1041072,4517340,321023732,13
Heikkilä Timo Olavi1033427,135725,69997701,41
Äijälä Matti Seppo Juhani1010988,7497699,61913289,13
Nieminen Reino Kalervo971374,0643386,84927987,22
Johnsson Mika Juhana970131,7162712,68807419,02
Ketonen Arvo Keijo Kalevi966947,76473924,04493023,72
Ketonen Arvo Timo Juhani955424,6231847,59923577,03
Ketonen Jaakko Arvo Antero948049,59282189,13665860,46
Nyman Terhi Johanna947382,59107707,52839675,07
Koli Jarkko Ilmari946727,8930857,66915870,23
Helttula Ilmo Olavi930020,24116589,17813431,07
Reunanen Niklas Kristian913688,79263559,28650129,51
Kurkijärvi Kalevi912962,398871,76814090,54
Ketonen Arvo Heikki Juhani912245,64291879,92620365,72
Perkola Sauli Juhani904279,8246251,01858028,81
Ranne Juha Olavi903265,5787964,74815300,83
Perkonoja Matti Tuomas898900,08858686,7640213,32
Virtanen Lassi Sakari898348,96100381,07797967,89
Runola Pasi Pekka892570,25114848,22777722,03
Sarimo Janne Julius883536,7143407,84840128,87
Nieminen Riitta Orvokki874433,434995,36839438,04
Kaukinen Tuomas Timo852616,7283927,64568689,06
Kyrölä Leena Maija851485,3579541,05771944,3
Koskinen Sami Olavi845317,92121362,14723955,78
Kajander Sami Antero844196,06168620,78675575,28
Tuhkalainen Martti Johannes842293,2299417,32742875,9
Puisto Osmo Ilmari838188,43114314,57723873,86
Mälkiä Jussi-Pekka834955,3495316,6739638,74
Rasilainen Maija-Leena830043,51191196,81638846,7
Leino Vesa-Matti Olavi824032,37774155,9449876,43
Hietanen Tapio Antero812493,78156215,85656277,93
Kouvola Kai Klaus809972,927160802812,92
Henriksson Tapani Samuel809902,680361,63729540,97
Kopra Pekka Keijo Kalervo809185,08165822643363,08
Ahomäki Satu Maarit803702,83711263,4592439,38
Tukiainen Pekka Lars801106,470801106,47
Ketonen Arvo Mikko Olavi799420,39337364,16462056,23
Leino Pertti Juhani796863,2392790,74704072,49
Penttilä Antti Johannes784693,1321455,37763237,76
Lahtonen Timo Rainer784192,63109,16784083,47
Soini Rauni Marjatta kuolinpesä7794368730,33770705,67
Rasilainen Martti Juhani768163,5993090,16675073,43
Runola Kaapo Simo Henrikki760134,0226096,82734037,2
Salama Väinö Antero753482,6631607,99721874,67
Haapaniemi Timo Yrjänä752242,3234710,5717531,82
Kurkilahti Juha Tapio748758,02748526,63231,39
Puolimatka Raimo Armas744874,1420128,87724745,27
Laitonen Jyrki Kalevi743904,4263456,11680448,31
von Limburg Stirum Brita Lovisa Mariana738033,669130,14728903,52
Nieminen Teppo Tapio729197,2581624,68647572,57
Heikman Mirja Katariina715739,79581644,79134095
Eräpohja Erkki Toivo Johannes714789,13107295,4607493,73
Entonen Turo Samuli709096,9737172,47671924,5
Engblom Bengt Leo Johannes700784,2548254,16652530,09
Elo Hannu Mikael698371,82100251,07598120,75
Leino Jarmo Kalevi695800,43591770,82104029,61
Karlstedt Bertel Evald688476,85682232,436244,42
Mäkinen Kristiina Anne684906,2124793,03560113,17
Borg Pia Marianne683792,8485203,61598589,23
Valjus Pekka Juhani673126,52115611,24557515,28
Saarinen Jouko Olavi668657,8244902,44623755,38
Ruokonen Pentti Olavi668652,7862512,56606140,22
Blomberg Antero Jukka668597,39119046,92549550,47
Rostedt Jethro Juuso662528,87122376,08540152,79
Laukkanen Timo Kalevi651190,93527288,85123902,08
Reunanen Anna-Maria648556,8616064,2632492,66
Saurén Tom Max Johannes648514,4468210,89580303,55
Lehikoinen Jukka Rainer635043,07609449,5525593,52
Helle Anu Katariina633003,617453,73615549,87
Virta Rauno Juhani631556,94108077,35523479,59
Nurmio Mauri Kalevi628457,9289274,15539183,77
Ranne Tiina Katariina627816,6985490,92542325,77
Kaasalainen Hannu Antero622123,58228255,61393867,97
Soini Heikki Juhani616878,1627031,5589846,66
Nystén Marcus Fredrik615077,06562982,9652094,1
Tenho Pasi Kalervo612252,397935,42604316,97
Vahtera Riikka Annikka607782,7747113,63560669,14
Kiiski Teemu Otto606827,7154415,71552412
Rawlins Mark Ian603396,44269427,07333969,37
Immonen Mika Heikki591814,1741555,85550258,32
Mettala Juha Pekka588727,1236945,98551781,14
Henriksson Tuomo Juhani578185,4217017,33561168,09
Nieminen Henri Juhani577149,8492381,82484768,02
Eskola Pette Juhani572813,050572813,05
Eskola Totti Juhani572813,050572813,05
Eskola Antti Juhani572813,050572813,05
Kaskinen Antti Johannes571308,0955872,89515435,2
Nurminen Mikko Kalervo566100,6465842,19500258,45
Aarnio-Wihuri Martti Hjalmar564536,64173819,03390717,61
Kontu Mauri Eino Olavi561519,06257420,93304098,13
Alhopuro Eero Sakari559503,970559503,97
Korhonen Lasse Sakari558994,3979231,35479763,04
Koivu Saku Antero557078,5274946482132,52
Rojola Johannes Jonatan553032,39528666,2624366,13
Pönkkä Kaarina Ilona553032,31528666,2724366,04
Narvanmaa Taru Kaarina551299,8440092,86111206,94
Taxell Lars Evald Christoffer551117,53510449,1140668,42
Skippari Susanne Maaria548542,3548542,30
Koivurinta Juha Tapio547910,0120783,72527126,29
Blomberg Pirkko Elina547213,8314688,65532525,18
Savola Mervi Eliisa546154,6565513,85480640,8
Kuistila Kaj540322,093942,5536379,59
Rantanen Juha Jouko Ilmari538268,4377417,85460850,58
Lähteenmäki Harri Tapio538032,13115370,96422661,17
Rihko Matti Olavi537027,55503828,1333199,42
Lampinen Jani Olavi536336,72529493,096843,63
Ruohola Jarkko Ville Tapio536044,8202371,71333673,09
Kolu Timo Johannes535934,35273244,93262689,42
Rosenlew Fredrik Wilhelm535061,3826361,31508700,07
Virtanen Kati Marika530655,156919,7473735,4
Mattila Unto Kalevi528488,8675204,16453284,7
Syrjänen Eva Annika Elisabeth525593,010525593,01
Stenman Börje Jan-Erik524682,3506383,2118299,09
Hollmén Maija-Leena Kaarina522743,2325559,37497183,86
Kumlin Petri Kullervo522312,03318583,73203728,3
Hämäläinen Jari Petteri521829,4346838,25474991,18
von Limburg Stirum Fredrik Wilhelm Jacob515089,5615042,45500047,11
Piela Matti Sakari514667,7764021,71450646,06
Blom Taru Irja Anneli511124,64408806,24102318,4
Kouvola Klaus Tapio510604,270510604,27
Lagerström Ari Edvard506732,27239171,72267560,55
Rinne Risto Tapio505497,1480128,2725368,83
Kivelä Juha Antero504966,1468755,76436210,38
Siikarla Timo Tapani497058,8686150,14410908,72
Korhonen Jarmo Pekka Juhani495618,41131724,59363893,82
Rahi Kalle Juhani492783,73415259,2977524,44
Hoikkala-Savolainen Anne Sisko488246,18427578,3660667,82
Rinnevaara Jukka Tapani487724,36452377,1335347,23
Manner Matti Esa487390,03392852,1594537,88
Kaskinen Matti Olavi482212,1274637,67407574,45
Laaksonen Anne Kaarina482097,9525847,77456250,18
Niemi Juha Mikael481835,3391876,16389959,17
Johansson Thor Oskar480261,77162981,6317280,17
Oksanen Roope Ola Johannes478235,0373902,77404332,26
Schauman Frank477373,14313643,49163729,65
Tammenpää Tuomo Mikael475388,5425898,95449489,59
Lavi Jukka Tapio472080,63472080,630
Lahtonen Piia Kristiina471641,9715354,46456287,51
Einälä Kauko471456,58251768,61219687,97
Oksanen Juha Tapani470946,0567349,51403596,54
Casagrande Maija Katriina470635,850470635,85
Heikonen Jaakko Tapani469951,53208391,31261560,22
Håkans Stefan Alfons467604,58349171,92118432,66
Hella Seppo Aatos463837,1976289,7387547,49
Ekengren Riitta Elisabet463143,94103913,81359230,13
Paloniemi Jukka Antero462985,860462985,86
Jöns-Kari Martina Anneli460840,34332422,73128417,61
Nylund Mika Olavi458537,35235793222744,35
Halme Tapio Kullervo454160,7456752397408,74
Mäkimattila Paavo Tapio451554,05136477,07315076,98
Mäenpää Timo Pekka451349,26334402,39116946,87
Haapalinna Antti Sakari451072,98385008,3366064,65
Karlberg Kurt Allan Arne450927,15819,24450107,91
Lilja Terttu Marjatta449861,8315303,21434558,62
Marttila-Lehto Regina Margareetta448234,1239377,98208856,12
Vainio Lasse Tapani446288,87138181,35308107,52
Lempainen Lasse Lennart444735,1633990,44410744,72
Pöri Kari Juhani443753,64147042,06296711,58
Jukola Eeva-Kaarina Mirjami443407,980443407,98
Brenner Henrik Gustaf441966,89231238,06210728,83
Hemmilä Tero Samuli438394,28416959,1421435,14
Knaapi Jukka Pekka438308,0916898,79421409,3
Suominen Esko Antero438213,46299,44437914,02
Leino Maija437202,8344626,08392576,75
Virta Kaarina Anneli436642,3486190,82350451,52
Kainonen Terho Uolevi436279,9878664,97357615,01
Gullichsen Johan Sebastian Johannes435907,2488075,84347831,4
Jokinen Lasse Kalevi434725,9332792,46401933,47
Wikström Jarl Rabbe434558,61365183,3169375,3
Paavilainen Arto Allan Pellervo432243,6148816,48383427,13
Suominen Mari Kirsi Marjatta431775,0929230,77402544,32
Ensiö Jaakko Samuel431338,19109521,28321816,91
Ala-Nissilä Ilkka Tapani430538,4196792,72233745,68
Stolpe Tuula Leena Tuulikki427639,6936751,06390888,63
Ahlqvist Mika Juhani426878,0666289,75360588,31
Paju Martti Antero423829,4944859,5378969,99
Kokko Tuovi Edvard kuolinpesä423639,051648,26421990,79
Toivila Timo Tapio423309,2270986,12352323,1
Varjonen Tomi Erkka421314,97374306,8147008,16
Koskinen Terje Erik420862,27420862,270
Hangasoja Jari Yrjö420808,7923350397458,79
Koskinen Antti Pekka418323,97365489,3752834,6
Laulajainen Kari Markus418107,0871566,01346541,07
Loukonen Harri Kalervo417790,6648005,26369785,4
Vaskuri Sami Juhani416825,1544409,89372415,26
Lakka Olli Juhani415530,2690694,03324836,23
Koivisto Kalevi Eljas kuolinpesä415125,390415125,39
Laine Kari Petri414226,1102006,27312219,83
Munsterhjelm Laura Anita413499,55413027,96471,59
Soini Seppo Untamo410807,0736933,89373873,18
Heyno Matti Sakari410009,03222747,88187261,15
Kaarisalo Mika Juha408596,31376382,932213,41
Lähteenmäki Kirsi-Kaisa406550,160406550,16
Talvio Timo Erik405482,34294985,86110496,48
Sandberg Stig-Göran Arthur405387,71169482,35235905,36
Kalliala Pentti Ilmari403826,0180512,68323313,33
Hyssälä Veli-Tuomas Antero399022,1464571,77334450,37
Lehtonen Lauri Kristian398222,98398222,980
Itälä Ari Ilmo397866,16390668,347197,82
Lahtinen Seppo Vilho Allan397673,79143975,71253698,08
Nurmela Lassi Tapio395799,8739180,4356619,47
Bergström Carl-Gustaf Bernhard395133,42255626,48139506,94
Rafkin Harriet Margalit394830,2985532,91309297,38
von Frenckell-Ramberg Christel Eva Johan394163,618030,72386132,89
Äijö Antti Antero393445,7599628,53293817,22
Heininen Pekka Tapani392059,3248535,9343523,42
Sinkkonen Raija Irmeli390926,26543,01384383,19
Kravi Katariina Hanna Maria390222,76377869,7912352,97
Savolainen Paul-Petteri389300,0759043,25330256,82
Savolainen Erkki Pekka387964,38341059,1246905,26
Salmela Jouko Juhani387056,8642262,71344794,15
Kuula Anniina Susanna386915,9421526,67365389,27
Rajaniemi Kirsti Irene385635,4293993,2391642,17
Orava Yrjö Sakari385047,43371849,3213198,11
Mäkinen Sami Pekka384751,31231048,96153702,35
Svens Lasse Lars Erik384403,89380048,014355,88
Halme Hanna Tellervo382498,12382498,120
Haloila Arno Sakari382225,658552,69323672,91
Mäkinen Eero Olavi Mikael381043,1112265,49268777,61
Korpela Ossi Sakari380295,9380190,29105,61
Leppäniemi Hannu Pertti379889,8812887,38367002,5
Ruusunen Timo Juhani379591,23356704,8422886,39
Honka Hannu Armas379422,73207739,61171683,12
Niemi Pekka Tapani379413,59178757,52200656,07
Frantzén Janek Paul André378596,18121307,34257288,84
Häkkinen Antti Lauri378470,3138512,07339958,24
Surroca Annmari Brita377995,9210320367675,92
Arjasmaa Maija Katariina377277,02366327,4610949,56
Vousden Samuel376580,370376580,37
Pyysalo Risto Olavi375941,36103238,38272702,98
Knifsund Lars Harry Johannes373050,59114303,59258747
Raussi Sirkku Susanna372972,2372972,20
Aimo Seija Inkeri372609,36248442,21124167,15
Tiainen Kimmo Tapio372257,34114898,22257359,12
Pohjola Päivi Helena370158,6587729,69282428,96
Puolimatka Sanna Kristiina369143,280369143,28
Haloila Henri Kristian367817,5446358,58321458,96
Tyrjy Toni Kalevi367243,6285472,71281770,91
Mäkelä Rauno Juhani366678,8765058,09301620,78
Vuokko Jan Sakari365963,21115420,37250542,84
Gullichsen Rolf Eero Aleksander365786,97316972,2748814,7
Niittynen Reijo Olavi364520,87353060,8611460,01
Tursas Heikki Taneli363135,8894202,93268932,95
Einälä Ritva Annikki362951,33313146,2549805,08
Kaplin Jarkko Antero362368,33335907,7626460,57
Marttala Juha Matias361993,82267402,7594591,07
Hietanen Tapio Markus361511,08215584,1145926,98
Impilä Juha Kristian360196,59112711,56247485,03
Järvi Antero Kaarlo Henrik360075,8644761,1315314,76
Mäkitalo Sirkka Elina358771,480358771,48
Tuominen Miika Janne Juhani358366,5294711,9663654,54
Virtanen Raija Aulikki358222,931197,49327025,41
Rantala Ville Valtteri357696,59162986,19194710,4
Juusela Helena Katriina357380,75194026,22163354,53
Litokorpi Pia Päivikki357284,79357284,790
Mäkelä Lasse Juhani354378,7286970,5867408,12
Ovaska Jari Tapio354136,32351046,533089,79
Herrala Elina Mirjami352826,75252754,62100072,13
Heinänen Jyrki Niilo352726,7398435,13254291,6
Kallioniemi Olli-Pekka351737,1340529,8311207,27
Kauppila Ari Taisto350768,3821456,11329312,27
Godenhjelm Carl-Johan Eric350228,5786720,34263508,23
Järveläinen Olli Heikki Antero349563,52201197,54148365,98
Jalkanen Markku Tapani349212,35349212,350
Puolimatka Arto Tapani348272,5724280,96323991,61
Liukkonen Janne Johannes347797,31125260,91222536,4
Muurinen Pasi Ensio347400,08108046,02239354,06
Heiskala Ari-Pekka347292,71343159,884132,83
Kinos Antti Johannes kuolinpesä347168,5482441,69264726,85
Heinonen Kalle Petteri346992,744470,55302522,15
Koskinen Tuomo Mikael346794,37297854,1348940,24
Aaltonen Antti Olavi345728,85304238,1941490,66
Lammi Juha Jaakko345715,62199549,64146165,98
Laitakari Ismo Juhani345338,82135195,66210143,16
Haaki Risto Olavi344848,9759652,24285196,73
Inttilä Laura Marjaana344369,34193748,81150620,53
Nakolinna Pentti Tapio344162,9422122,95322039,99
Saarikivi Päivi Johanna343967,58201381,82142585,76
Heikkilä Arto Olavi kuolinpesä343963,0252797,17291165,85
Takomo Vesa Jorma Petteri343204,6583302,14259902,51
Aumola Jaakko Antero342383,319745,41332637,9
Palmroth Petri Knut Mikael342096,99333611,328485,67
Isosaari Heikki Olavi341506,4111981,14329525,27
Kanerva Harri Juha Kalevi340275,84264585,7975690,05
Engblom Jan Kristian339013,3157190,59281822,72
Elo Ari Vilhelm337705,5983489,52254216,07
Saario Olli-Pekka337512,59336933,8578,79
Juntunen Tommy Anders337071,879644,49257427,31
Spets Sini Tuulia336309,8336309,80
Jaanson Minna Satu Marjatta335392,93204884,44130508,49
Vesamo Pasi Johannes334875,6681856,06253019,6
Hakala Timo Juhani334772,3103624,92231147,38
Skön Kaj Mikael334693,4539603,92295089,53
Suvanto Markku Juhani334185,53334185,530
Hynninen Tiina Marketta332531,17323928,148603,03
Salonen Matti Olavi331428,8695253,63236175,23
Tossavainen Juha Erik331028,477650,01253378,39
Malin Jarmo Tapio330710,9586563,22244147,73
Kanerva Marika Anneli329966,358902,83271063,47
Salakari Heikki Johannes329560,35210180,8119379,55
Kukkonen Jorma Juhani329456,1168587,56260868,55
Siiri Tauno Untamo329315,519574,94319740,57
Irjala Kerttu Maria Annikki329276,24125887,63203388,61
Helasmo Katriina Päivikki327904,17300359,9427544,23
Hakala Esko Kalevi327347,51179959,31147388,2
Karhulahti Veikko Kalevi327070,9588359,53238711,42
Isokorpi Erik Matias326798,0215104,73311693,29
Ringbom Knut Olof326745,18306675,6320069,55
Lietzén Janne Allan326735,59320597,256138,34
Sihvo Teuvo Kalevi326470,9765834,86260636,11
Jalo Kari Juhani326269,94104259,78222010,16
Saksi Ville-Petteri325797,68325797,680
Rantanen Kimmo Tapio325458,0446047,34279410,7
Arvola Veli-Matti Antero324655,2166715,8257939,41
Koivisto Henri Olavi324325,23324325,230
Granvik Tomas Mikael322577,53305180,517397,03
Ekström Thomas Einar320978,4729831122667,47
Peltonen Jan Uolevi320571,2896800,55223770,73
Kallioniemi Kimmo Juhani320358,01312912,417445,6
Casagrande Benito Guglielmo Giovanni319552,8372937,38246615,45
Ginström Henrik Reinhold318611,077913,97310697,1
Laaksonen Kalle Juhani318365,33315880,042485,29
Saarikallio Leo Henrik318250,754680313570,75
Tuomi Harri Juhani317639,83317639,830
Malyshkov Vladimir317606,5194865,35222741,16
Lahtinen Ari Tapani317122,3554062,58263059,77
Virtanen Jami Jarno Tapani317100,2858374,38258725,9
Mäentaka Kari Petteri316698,7763824,23252874,54
Kuronen Henna-Maija315417,9243494,85271923,07
Timonen Pentti Juhani315325,6332399,36282926,27
Helander Hannu-Jukka315092,6631557,64283535,02
Rainamo Jussi Matti314700,17311861,282838,89
Kaitonen Mika Juhani314616,1970766,06243850,13
Granrot Rainer Matias314227,7673037,84241189,92
Aaltonen Jukka Kalervo314130,68314130,680
Korhonen Ilpo Juhani313966,57313966,570
Pusa Lyydia313908,42313908,420
Kuusniemi Kristiina Sylvi313113,37287414,425698,97
Putkonen Mervi Johanna312807,0624525567552,06
Anttila Toni Uolevi311565,6144735,36266830,25
Reijonen Kalevi Pekka Richard311538,93311538,930
Savolainen Riitta Helena311214,43147781,14163433,29
Pennanen Leena Sinikka311210,84130493,98180716,86
Putro Harri Tuomo Olavi311173,58132529,88178643,7
Nurmi Ilkka Johannes310989,77282765,328224,47
Håkans Joakim Stefan310808,62167454,37143354,25
Tuomi Turkka Johannes310770,3554243,41256526,94
Järviö Mika Olavi309715,78283982,9525732,83
Suominen Jani Esa Johannes308718,12128316,07180402,05
Nurmi Mika Johannes307956,8163234,02244722,79
Kotka Jarl Håkan307865,49170609,88137255,61
Honka Lauri Juhani305958,16219964,3485993,82
Kukkonen Lauri Olavi305785,5321598,9284186,63
Oksa Tommi Juhani305775,1305450,58324,52
Heininen Jaakko Mauri304678,4347846,59256831,84
Kontu Sinikka Marjatta304228,76137425,51166803,25
Eko Lassi Mikael303816,0645396,6258419,46
Nevalainen Juha Tapani303390,2166764,61236625,6
Kinnunen Risto Juhani303179,6722214,62280965,05
Järvinen Timo Aleksanteri302961,8640982,8261979,06
Rantala Markus Tapio302436,5455744,86246691,68
Lähteenmäki Hannu Eerik302403,14264196,9738206,17
Kerko Marja Hannele301952,3193220,3108732
Laaksovirta Eva-Kaisa301866,9931676,04270190,95
Grönfors Kari-Jukka301752,28247883,2453869,04
Palkén Jonas Olavi301046,8466559,94234486,9
Kohmo Pasi Vihtori300975,59263526,6637448,93
Piekkola Sisko Helena300805,9980028,69220777,3
Ylitalo Matti Tapio300503,2758719,61241783,66
Torkko Erik Johannes299709,5958585,08241124,51
Reims Erkki Bertel Juhani299411,26268094,631316,66
Äijö Jari Markus299271,4100924,93198346,47
Sundell Ann-Christine Margareta299116,55168476,12130640,43
Koivisto Timo Antero298555,3416138,87282416,47
Antonen Kimmo Petteri298501,73280006,0518495,68
Rouvali Piritta Hannele298324,8784312,55214012,32
Ketonen Pekka Albert Aukusti297693,57256714,0940979,48
Montola Reijo Rafael297426,629511,37267915,23
Koski Ilona Inkeri297350,06185317,27112032,79
Uusitalo Pertti Kalervo297039,47241903,9755135,5
Eloranta Sauli Allan296124,97296124,970
Nikkanen Jukka Petteri296024,9477636,74218388,2
Seppälä Hanna Maria295730,13292095,53634,63
Vaarna Tatu Kristian295368129211,6166156,4
Tuominen Tarmo Johan295166,09290353,994812,1
Martti Janne Olavi294680,9875655,72219025,26
Mattila Juha Antero294164,36275789,4218374,94
Pussila Pekka Juhani293826,36293044,88781,48
Luoma Kenneth Styrbjörn293777,76122549,71171228,05
Klemets Rabbe Ilari293287,27281715,2311572,04
Saarnilehto Ari Erkki293200,04241591,7351608,31
Laine Harri Artturi293108,45149499,85143608,6
Helenius Matti Antero292897,2331194,02261703,21
Wihlman Ole Rafael292808,95277146,5115662,44
Kiiski Jouni Juhani292757,6164122,87228634,74
Bogel Benjamin Gabriel292670,664383,07228287,53
Saksanen Ulla Aila Irene292538,25201472,7691065,49
Tursas Tapani Ensio292259,4259496,54232762,88
Järveläinen Vesa Olavi291743,16291743,160
Savolainen Petri Henrik291575,07136787,69154787,38
Tapiovaara Mirjah291528,323340,26288188,06
Pikala Jari Arvo290645,55199579,9991065,56
Suvanto Henrik Eetu Johannes290552,6163874,54126678,06
Pitkäjärvi Pasi Aatos289908,58286909,12999,48
Saikkonen Olli Tapio289802,261450,37228351,83
Ajanko Heikki Juhani289622,92289622,920
Siivonen Mikko Tapani289586,09113134,39176451,7
Pusa Antti Juhani289349,68115236,35174113,33
Rytkönen Matti Juhani289271,55289271,550
Aarnio Pasi Antero289227,08270896,718330,38
Ala-Nissilä Antti Oskari289140,44194908,7294231,72
Puputti Esa-Matti Leo288943,63285703,943239,69
Oksanen Markus Antti Tapani288853,21288853,210
Poutiainen Pekka August288200,55277878,2410322,31
Sievänen Mirja Helena288112,364498,87223613,43
Toivonen Ilpo Kaarlo288081106756,03181324,97
Huuhka Pertti Mikael287964,5686544,26201420,3
Hakala Jussi Ilmari287535,38273989,1313546,25
Hummelin Jorma Juhani287063,5183819,22103244,28
Tasala Olli Ilkka287009,2767978,92219030,35
Hulkkonen Jukka Tapani286647,26286647,260
Aaltonen Jyri Tuomas Jalmari286510,71274076,1112434,6
Aura Pekka Juhani286487,3766273,12220214,25
Hedberg Ulf Styrbjörn286419,55252014,3634405,19