Hanneli Salo astuu vuodenvaihteessa Paimion Yrittäjien johtoon

0
Tomi Kottonen ja Hanneli Salo toimivat Hyvinvoinnin Tavaratalon yrittäjinä. Yrityksellä on toimitilat Paimion parantolassa. Kuva Jaana Pakarinen

PAIMIO Yrittäjäyhdistys on valinnut uudeksi puheenjohtajakseen Hanneli Salon , joka toimii Hyvinvoinnin tavaratalo Oy:n happiness managerina. Virallisesti pesti alkaa vuoden vaihteessa, eli vielä toistaiseksi yhdistystä johtaa Heli Tommila , joka myös jatkaa edelleen hallituksessa.

Hallituksessa uusina jäseninä aloittavat Mona Ilola (Haus LKV) ja Jan Ketola (Suomen Karjatilatarvike Oy). Hallituksessa jatkavat Markku Ylihonko (Speed4Rent), Kari Rinne (Parkettityöt Rinne), Heli Tommila (Heimon Grilli), Kirsi Korpela (Paimion Kukkapalvelu), Osmo Mäkitalo (Hieroja Osmo), Heikki Vuorikoski (Health & Experience Finland Oy) ja Juho Lehto (Kevolan Kone ja Auto).

– Tuleva hallituksemme on sopiva sekoitus eri alojen osaamista ja yrittäjiä. Hallituksessa on sopivasti mukana ”uutta” ja ”vanhaa” verta, mikä antaa tukevan perustan toimia yhdessä yrittäjyyden ja jäseniemme eteen, kertoo puheenjohtaja Hanneli Salo.

Paimion Yrittäjien ensi vuoden suuri työ on järjestää Paimio 700 -messut 17.5.2025. Messujen on tarkoitus olla yleismessut, jonne toivotaan osallistujia paikallisista yrittäjistä, yhteisöistä, yhdistyksistä ja muista toimijoista.