NASEVAT

0

Jokamiehenoikeudella saa liikkua jalan, hiihtäen tai pyöräillen muualla kuin pihamaalla tai erityiseen käyttöön otetuilla alueilla, kuten viljelyksessä olevilla pelloilla tai istutuksilla. Laki ei tunne sanaa latu, eikä kaupunki voi luoda omia.

sunnuntaikävelijä

Käyttäkää paikallisten yrittäjien palveluita, sillä näinkin hienosti voidaan toimia. Lauantaiaamuna kolmessa tunnissa: toimimattoman auton hinaus korjaamolle, sijaisauton tuonti ja lopuksi oman auton korjaus, jolla matka sitten kuitenkin jatkui. Kiitos 10 Hinaus ja autokorjaamo Sonkki. Olette aivan mahtavia asiakaspalvelijoita Mika, Hannu ja Toni! Minulle jäi kaikesta huolimatta hyvä mieli! Mukavaa jouluaikaa.

Toini Aro

Kiertoliittymätkin tulevat liukkaiksi siinä missä muutkin risteysalueet. Eli kannattaa keventää kaasujalkaa, eikä valittaa, että ympyrä on liian piukka.

autoilija